Pracownia


Ceramika Królewska Tadeusz Zaborowski to studio projektowe i pracownia ceramiki z siedzibą w Kamienicy Królewskiej na kaszubach. Ceramika Królewska Tadeusz Zaborowski to przestrzeń stworzona, aby pozostać niezależnym, eksperymentować i pracować nad różnymi projektami.

Firma zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem współczesnych wyrobów ceramiki użytkowej i ozdobnej. Wszystkie produkty są w 100% wykonywane ręcznie w lokalnej manufakturze i sprzedawane na rynku zarówno polskim jak i globalnym. Od kilku lat współpracujemy z prestiżową szwecką firmą.Używamy bardzo dobrej jakości szkliw, które są bezpieczne w kontakcie z żywnością jak i również wysokiej jakości gliny kamionkowej, sprowadzanej w większości z Niemiec.

Wyroby powstające w pracowni są wyjątkowe i trwałe, wypalane na wysoką temperaturę (1250-1300°C). Zaletą naczyń jest również to, że można w nich zapiekać potrawy w piekarniku, podgrzewać w mikrofali i zmywać je w zmywarce. W ofercie Ceramiki Królewskiej Tadeusz Zaborowski znajdziecie talerze, doniczki, kubki, kubki z podgrzewaczem, wazony, kieliszki do jajek, filiżanki, kubeczki do espresso, miski.

Nasze wyroby z dumą prezentowane były na wystawach rękodzieła w niemczech, belgii i francji.Dyplomy

Zapraszamy do kontaktu